Výber správnej farebnej schémy pre váš domov

Nová farba stien v interiéri môžu urobiť zázrak. Pomôžu zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti , nehovoriac o zlepšení vzhľadu.

Ako si môžem vybrať farby pre môj dom?

Mnohí si myslia, že farebné steny pre interiér je ťažké vyberať, a preto sa mnohí ľudia rozhodnú namaľovať biele alebo neutrálne odtiene. Ale farba je v skutočnosti jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pridať osobitosť do priestoru a či je to na stenách, v nábytku alebo v rámci dekoratívnych prvkov, a pritom sa farba sa veľmi ľahko mení.

Začnite v dolnej časti

Pri zostavovaní farebnej palety je užitočné najskôr premýšľať o vašej podlahe. Vaša podlaha ovplyvňuje vaše farby, a následny vplyv, ako používate vzory, tóny, akcenty a dokonca aj umelecké diela. Akonáhle si vyberiete podlahu, môžete pracovať na doplnkoch alebo kontrastných farbách tkanín pre záclony a nábytok, obklady, koberce a ďalšie prvky štýlu.

Potom prejdite hore

Zatiaľ čo tradičné biele stropy sú naozaj populárne, neexistujú žiadne pravidlá pre výber farby stropu. Nebiely strop môže okamžite vytiahnuť oko nahor, ale s tmavšími tónmi môže tiež vytvoriť priestor, ktorý sa cíti uzavretý.

Jedným tipom pre domáce farebné schémy je vždy používať matný povrch pri maľovaní stropov – lesklá farba vykazuje malé nedostatky, takže je takmer nemožné dosiahnuť bezproblémový vzhľad.

Urobte steny do života

Dobrý spôsob, ako zjednotiť výber farby pre váš dom, je použiť jednu farbu na všetkých stenách. Ak nemôžete odolávať používaniu rôznych farieb , potom sa uistite, že sa zhodujú tónovo. Najlepšie je vyhnúť sa konfliktným farbám, aj keď sú v rôznych častiach domu.

Pravidlo troch farieb

Na exteriér domu nikdy nepoužívajte viac ako tri farby – jednu pre vonkajšiu omietku, jednu pre vnútornú a jednu pre akcenty. Mali by sa zhodovať tónovo, aby sa navzájom dopĺňali.